Vaksācija vīriešiem – efektīvākais veids, kā atbrīvoties no nevēlamā apmatojuma.
Ar apmatojumu vai bez tā – protams, ka tā ir katra cilvēka personīgā izvēle, un tas ir vienlīdz normāli. Sen pagājuši laiki, kad vaksējās tikai klubu dejotāji un metroseksuāļi.
Šobrīd vaksāciju diezgan bieži izvēlas veikt arī ļaudis, kuri nodarbojas ar sportu vai strādā smagu fizisku darbu, jo liekais apmatojums tikai veicina svīšanu un tas ir grūti paciešams, rada diskomfortu, it sevišķi karstā vasarā.
Vaksācijas rezultātā tiek novājinātas matiņu saknes. Veicot vaksāciju regulāri (vēlams vismaz reizi mēnesī vai ar sešu nedēļu intervālu), matiņi kļūst trauslāki, ar laiku to skaits samazinās un palēlinās ataugšanas laiks, līdz ar to ātrāk ir redzams rezultāts (it sevišķi vīriešiem).
Sagatavošanās procedūrai:
Pirmajā vaksācijas reizē ideāls matiņu garums ir 5 mm. Ja apmatojums ir tumšs un iepriekš skūts, ieteicams to ataudzēt garāku, jo tas būtiski maina procedūras gaitu un kvalitāti.
Pirms procedūras āda tiek aprūpēta ar dezinfekcijas līdzekli.
Procedūras norise:
Jāuzsver, ka ņemot vērā klienta ādas tipu un vaksācijas veidu, vaska sastāvs un konsistence var atšķirties, taču visbiežāk tiek izmantots cietais vasks (padusēm un bikini zonai) vai šķidrais vasks (rokām, kājām un mugurai).
Procedūras ilgums var atšķirties, vidēji tā ilgst no 30 līdz 90 minūtēm, atkarībā no vaksējamās ķermeņa zonas un apmatojuma daudzuma.
Procedūras rezultāts un rūpes par ādu pēc vaksācijas:
Lai arī procentuāli matiņu ieaugšana vīriešus skar retāk, mēdz gadīties, ka tie tomēr ieaug. Iemesli, kāpēc tā notiek, ir dažādi – nepiemērota apakšveļas izvēle, darba specifika (piemēram, sēdošs darbs) vai nepareiza personīgā higiēna pēc vaksācijas.
Lai vaksācija sniegtu pēc iespējas labāku rezultātu, meistare sniedz individuālas rekomendācijas, kā pēc tam kopt ādu mājas apstākļos. Ievērojot padomus starp vaksēšanās reizēm, iespējams efektīvi atbrīvoties no apmatojuma (līdz pat 30 % pēc katras procedūras).
Pēc vaksācijas āda tiek aprūpēta ar nomierinošu krēmu, losjonu vai eļļu.
Daži ieteikumi ādas kopšanai pēc procedūras:
- atturēties no baseina, pirts vai saunas apmeklējuma;
- neapmeklēt solāriju uzreiz pēc procedūras (vēlams vienu dienu pagaidīt);
- atturēties no aktivitātēm, kas veicina svīšanu.
Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par vaksāciju ir šeit.