
Vaksācija sievietēm – vēl viens solis pretī skaistumam.
Senos laikos vaksācijas procedūru varēja atļauties tikai turīgas un augstdzimušas dāmas, jo vaska izejvielas – piemēram, cukurniedres, medus un pats vasks – bija zelta vērtē.
Taču mūsdienās vaksācija ir pieejama vairumam sieviešu. Tehnoloģiju attīstība mūsdienās ļauj vaksācijas procedūru padarīt vieglāku un sniedz labus rezultātus un lielāku komfortu.
Lai arī lemt par labu vaksācijai ir gaumes lieta, arvien vairāk sieviešu tā pamazām kļūst par nepieciešamību un būtisku ērta dzīvesstila sastāvdaļu.
Sagatavošanās procedūrai
Pirms vaksācijas (vislabāk procedūras dienā no rīta) vēlams veikt pīlingu, piemēram, ar kafijas biezumiem vai sodu. Tas nodrošinās kvalitatīvāku vaksācijas norisi – apmatojumam veidosies labāka “saķere” ar vasku.
Lai efektīvi veiktu vaksāciju, matiņiem ideālā gadījumā vajadzētu būt aptuveni 0,5 cm. Ja matiņi ir pārāk īsi, vasks tos var nepietiekami satvert, un vaksācija nebūs tik efektīva.
Nav vēlams lietot ķermeņa krēmus vai eļļas, jo tie aizsprosto ādas poras, pazeminot vaksācijas efektivitāti – matiņi ir grūtāk izraujami un pēc procedūras var ieaugt.
Pirms procedūras nav ieteicams arī sauļoties saulē un vismaz vienu dienu pirms tam apmeklēt solāriju.
Par solāriju pirms:
Pirms solārija apmeklējuma nav ieteicams veikt vaksāciju vairāku iemeslu dēļ.
• Paaugstināts ādas jutīgums:
Pēc vaksācijas āda ir jutīgāka un kairināta, jo matiņi tiek izrauti ar saknēm. Solārija ultravioletā starojuma iedarbība var vēl vairāk kairināt ādu, izraisot apsārtumu, niezi un pat apdegumus.
• Pigmentācijas traucējumi:
Vaksācija var atvērt ādas poras, un solārija ultravioletā starojuma iedarbība var izraisīt nevienmērīgu iedegumu vai pat pigmentācijas traucējumus, piemēram, tumšus plankumus.
• Lielāks risks ieaugušiem matiņiem:
Pēc vaksācijas ir lielāks risks, ka matiņi ieaugs ādā. Solārija iedarbība var vēl vairāk pasliktināt šo situāciju, jo sausa āda pēc solārija apmeklējuma var aizsprostot matu folikulus.
Par solāriju pēc:
• Palielināts sāpju sajūtas risks:
Apdegusi vai iedegusi āda ir jutīgāka, tādēļ vaksācija var būt sāpīgāka.
• Ādas bojājumu risks:
Ja āda ir apdegusi vai kairināta, vasks var noņemt arī virsējo ādas slāni, kas var izraisīt iekaisumu un lēnāku atveseļošanos.
• Pigmentācijas traucējumu risks:
Sauļošanās var palielināt risku, ka pēc vaksācijas uz ādas parādīsies pigmentācijas traucējumi, piemēram, tumši plankumi.
• Vājināta ādas aizsargbarjera:
Sauļošanās vājina ādas aizsargbarjeru, padarot to jutīgāku pret infekcijām.
Vaksāciju nevar veikt gadījumos, ja ķermeņa zonā:
- ir izteikta vēnu varikoze;
- ir asins izplūdumi vai pietūkums;
- ir dzimumzīme ar apmatojumu.
Ieteicams vaksāciju veikt dilstoša mēness fāzē, jo tad apmatojums ataugs gausāk.
Lai izvairītos no sāpēm vaksācijas laikā, ieteicams procedūru veikt menstruālā cikla vidū, taču nav vēlams vaksēties īsi pirms un pēc menstruācijām, jo tad ķermenis ir īpaši jutīgs.
Par sāpju atvieglotāju var kalpot 50 g stiprā alkohola, taču nav ieteicams pārspīlēt ar alkohola daudzumu, jo tad sāpes vaksācijas brīdī var būt vēl izteiktākas.
Procedūras norise
Atbilstoši vaksācijas metodei, āda pirms procedūras tiek attīrīta un aprūpēta ar profesionālu ādas kosmētikas līdzekli.
Uz ādas tiek uzklāts vasks plānā kārtā, parasti matu augšanas virzienā. Vasks var būt silts vai karsts, un to uzklāj ar speciālu lāpstiņu.
Papīra sloksnes uzklāšana – pāri vaskam tiek uzklāta papīra sloksne, kuru pēc tam strauji norauj pretējā virzienā matu augšanai. Šajā brīdī matiņi tiek izrauti ar saknēm.
Pēc tam tiek noņemti vaska atliekas, izmantojot speciālu eļļu vai losjonu.
Pēc procedūras āda tiek nomierināta ar īpašu līdzekli, kas palīdz mazināt apsārtumu un kairinājumu.
Lai atvieglotu sāpes, matiņu raušanas brīdī varat veikt izelpu – tas nodrošinās vieglāku vaksāciju, kā arī mazinās stresu.
Procedūras rezultāts un rūpes par ādu pēc vaksācijas
Pēc procedūras vaksētā ķermeņa zona tiek aprūpēta ar nomierinošu ādas kopšanas līdzekli.
Pēc vaksācijas nav ieteicams sauļoties saulē un vismaz divas dienas pēc procedūras apmeklēt solāriju, jo āda var būt sakairināta un var mainīties tās tonis vai arī izveidoties ādas pigmenti, no kuriem pēcāk būs grūti atbrīvoties.
Procedūru starplaikos nav vēlams skūt apmatojumu – tad matiņi ataugs daudz stingrāki, biežāk ir iespējama to ieaugšana. Skūšana rada nepatīkamu ādas kairinājumu.
Pēc procedūras ievērojot meistares rekomendācijas ādas kopšanas jautājumos, iespējams panākt efektīvāku vaksācijas rezultātu (ja vaksācija tiek veikta regulāri).
Biežāk uzdotos jautājumus un atbildes par vaksāciju uzzināsi šeit.
Pieraksties vaksācijas procedūrai Liepājā pie meistares Gintas jau šodien!
Cenas | Kontakti | Atsauksmes | Meistare Ginta | Grūtniecēm